Trabzon 2 Şubesi

Trabzon Üniversitesi KİK (Kurum İdari Kurul) Toplantımızı Yaptık.

Yetkili Sendika Olarak; 28. 04.2021 Tarihinde Trabzon Üniversitesi KİK (Kurum İdari Kurul) Toplantımızı Yaptık.

“4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu” nun 22 nci maddesi ile yaptığımız KİK (Kamu İdari Kurulu) toplantımıza, Sendikamız adına; Şube Başkanımız Prof. Dr. Aykut ÇANAKÇI, Başkan Vekili Öğr. Görevlisi Yüksel KELEŞ ve Mevzuattan sorumlu Başkan Yardımcısı Perihan KUKUL katılırken, Trabzon Üniversitesinden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin SERENCAM, Genel Sekreter Yardımcısı Kasım KATIRCI ve Personel Daire Başkan vekili Murat YAZICI katıldı.

Daha önce üyelerimizden gelen talep ve istekler üzerinde Yönetim Kurulumuz ile yapılan çalışmalar neticesinde katıldığımız toplantıda; aşağıdaki konular üzerinde önemli adımlar atıldı.

“Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” üzerinde çalışmalar yapılarak; kriterlerin kapsamının olumlu hale getirilmesi, kriterlerin bu hali ile sistemi tıkadığı, Akademik personelin atanmasında sorun oluşturarak performans ve motivasyonu düşürdüğü üzerinde görüşlerimizi ileterek çözüm önerileri hakkında görüş bildirdik.

Trabzon Üniversitesi, 13-B ile görevlendirilen idari personellerin sorunları hakkında çözüm önerilerinin yanında; uzun zamandır yapılmayan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının” kapsamının bir an önce belirlenerek, sınav yapılması yönünde çalışmaların başlatılması ve bir takvim belirlenmesi için talepte bulunduk. Konu hakkında ayrıca; 13-B’ li personellerle ilgili bir çözüm üretilmesi için bilgi alış verişinde bulunuldu ve bu konu ile ilgili somut bir adım atılması için dikkatler çekildi. 

Akademik ve İdari personellerimizden gelen talep ve istekler neticesinde oluşturduğumuz KİK maddelerimiz; Trabzon Üniversitesi yöneticilerine toplantıda bildirilmiş, çözüm önerileri talep edilmiştir. Personellerimiz adına olumlu gelişmelerin sağlanacağını ümit eder, konunun takipçisi olacağımızı belirtir, bütün üye ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

Eğitim Bir-Sen trabzon2 Nolu ŞubeYönetimi.