Hak, emek ve özgürlükler için bedel ödeyen bir sendika olarak mücadelemizden taviz vermeyeceğiz


625 | 29.04.2019
| |

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üyesi, ülkesi için çalışan, ‘mazlum ve mağdurların sorunu benim sorunumdur’ anlayışıyla hareket eden bir sendika olduklarını ifade ederek, “Bu şiarla yolculuğumuzu devam ettirme kararlılığımızdan ödün vermeyeceğiz. Haksızlıkları haykırmaya, keyfî uygulamalara son verilmesinin mücadelesini vermeye, sorunların çözümünü sağlamaya, kazanımlarımıza yenilerini eklemeye, daha iyisi için çaba harcamaya devam edeceğiz” dedi.
 

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şubesi’nin yeni hizmet binası, Vali Davut Gül, Milletvekili Derya Bakbak, Şehitkamil ve Şahinbey ilçe kaymakamları, Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ve yönetim kurulu, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları ve yardımcıları, üyeler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Ali Yalçın, eğitim çalışanları, kamu görevleri ve millet için çalışan, üreten bir sendika olduklarını söyledi. Emeğin saygınlığı için mücadele eden, ülkesi için alın ve akıl teri dökenlerin haklarını savunan, temel hak ve özgürlüklerin geliştirilmesini isteyen bir sendika olarak, hiçbir baskıyı ve yıldırmayı kabul etmeyeceklerini vurgulayan Yalçın, “Çeyrek asrı geride bırakarak yarım asra yürüyen, derdi, davası olan bir emek hareketiyiz. Üyemizi, eğitim çalışanlarını, kamu görevlilerini düşünen, onların sorunlarının çözüme kavuşturulması için emek harcayan, yarınlarımızın daha iyi olması için çalışan, ‘dünya mazlumlarının sorunu benim sorunumdur’ anlayışıyla hareket eden, ülkesinin ve milletinin yanında olan bir teşkilat olarak, bu şiarla sendikal yolculuğumuzu sürdürme kararlılığımızdan taviz vermeyeceğiz. Bedel ödeyerek elde ettiğimiz kazanımların heba olmaması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.Acil çözüm bekleyen sorunlarımızı var

27 yıllık sendikal tarihlerinde takdire şayan çalışmalara, önemli kazanımlara imza attıklarının altını çizen Yalçın, şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönemde çözmemiz gereken sorunlar, kazanıma dönüştürmemiz gereken konular var. Sendika olarak her zaman sözleşmeli istihdama karşı olduk, kamuda tek istihdam şeklinin kadrolu olması gerektiğini söyledik, söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. 3600 ek gösterge, tüm kamu görevlilerini kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmeli, kadro ve derece sınırlamaları kaldırılmalıdır. Başta öğretmenler olmak üzere, paydaşların görüş ve önerileriyle olgunlaşan bir Öğretmenlik Meslek Kanunu talebimiz var. Bu anlamda üzerimize düşeni yaptık, raporumuzu hazırlayarak yetkililere ulaştırdık. Hem ek gösterge hem de Öğretmenlik Meslek Kanunu, daha fazla zaman geçirilmeden bir an evvel kanunlaşarak hayata geçirilmelidir.”

1 Mayıs’ta Şanlıurfa’dayız

Kamu görevlilerinin taleplerini ve çözüm bekleyen sorunlarını haykırmak için 1 Mayıs’ta Şanlıurfa’da olacaklarını kaydeden Ali Yalçın, “1 Mayıs’ta Şanlıurfa’dayız. Temel hak ve hürriyetlerimize ilişkin yaklaşımlarımızı ifade edeceğiz. Dünyadaki mazlumlara ilişkin duyarlılığımızı aktaracağız. 5. Dönem Toplu Sözleşme’de üyelerimizin masadan beklentilerini kamuoyuna açıklayacağız” ifadelerini kullandı.
 


 

Vali Gül: Memur-Sen mazlumların limanıdır

Gaziantep Valisi Davut Gül, güzel bir eserin açılışına şahitlik etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu eser Gaziantep’te birlikte iş yapma kültürünün bir sonucu. İnsanların vicdanında oluşan intiba şudur: Memur-Sen mazlumların limanıdır. Bu eserin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu. 

Gök: Bu bina sadece Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in değil

Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ise, sendikaya beş katlı bir hizmet binası kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu bina sadece Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’in değil, hak için, ülkesi ve milleti için çalışan tüm gönüllü kuruluşların emrinde bir merkez olarak hizmet verecek” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından şube binasının açılışı gerçekleştirildi.

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top